Žulové desky pro památky

Pro každého člověka je důležité, aby byl pomník na hrobě blízkého jedinečný. Náhrobní kámen vypovídá o lásce a úctě k zesnulému.
Hlavní část hrobu je považována za pomník, ale na vzhledu a estetice památného komplexu hraje velkou roli i provedení náhrobku. Úhledně vymezuje hranice hrobu a dodává místu dokončený a dobře upravený vzhled. Obvykle se pomník a náhrobek vyrábí v komplexu: ze stejného materiálu a dodržují určitý styl.

Hlavním materiálem pro výrobu náhrobků a pomníků je žula, protože je nejtrvanlivější a nejodolnější proti vlhkosti, která se nebojí žádných povětrnostních podmínek. Díky dobré kvalitě a chemickým vlastnostem tohoto materiálu vydrží náhrobek po mnoho staletí. Žula je nejvíce nenáročný a odolný kámen, připravený stát po staletí.

Speciální nabídka pro kamenictví !!!

Z leštěné žuly Vám levně vyrobíme jakékoliv detaily náhrobku a pomníku dle Vašich skic.

Výhody žulových náhrobků

  • Trvanlivost – žulové výrobky jsou odolné vůči vlivům prostředí, nebojí se vlhkosti a nízkých teplot
  • Vysoká spolehlivost – při naší práci používáme časem prověřené značky žuly
  • Reprezentativní vzhled – po celou dobu životnosti si náhrobní kámen zachovává svůj původní vzhled
  • Výhodná cena náhrobku – vzhledem k jednoduchosti jeho geometrického tvaru
  • Variabilita provedení – může zabírat celé území pohřbu nebo jen jeho část, přičemž ponechává prostor pro záhon
  • Snadná péče – nedovolí plevelům vyklíčit. Pro udržení čistoty stačí otřít prach a odstranit spadané listí.
  • Univerzálnost designu – deska poskytuje další prostor pro gravírování svíček, ohně, epitafů.

Druhy náhrobků

Oblíbené jsou především jednodílné náhrobky. Vzhledově jsou dobré a stručné. Náhrobek z přírodního kamene krásně rámuje a jasně vymezuje hranice hrobového prostoru. Konstrukce takových desek má své výhody: zajištění pevnosti oblasti hrobky a zabránění klíčení trávy.
Tvary náhrobků jsou standardní – čtvercové nebo obdélníkové, které mají rovné nebo zaoblené hrany. Umístění náhrobku závisí nejen na velikosti pomníku, ale také na typu pohřbu – svobodný nebo rodinný. Forma je stupňovitá nebo například dvouúrovňová. Složité tvary a nestandardní provedení se častěji objednávají na rodinné památky nebo na výzdobu hrobu na náboženské motivy. Zpravidla se vedle desky umisťuje buď vertikální nebo horizontální stéla, stejně jako další prvky.
Jednou z předností náhrobků z ukrajinské žuly je kromě vysoké pevnosti široká barevná paleta přírodního kamene včetně ušlechtilé černé barvy.
Barva těchto náhrobků se může lišit. Obvykle jsou náhrobky a pomníky vyrobeny ve stejném barevném schématu, to se děje tak, aby celá kompozice vypadala harmonicky. Nejrelevantnější a nejklasičtější barvou náhrobků je černá. Tato barva je vhodná pro jakýkoli pohřeb. Kromě černé si u naší firmy můžete objednat náhrobek v jiné barvě.
Barva desky většinou odpovídá barvě provedení pomníku. Můžete použít různé barevné kombinace: harmonické i kontrastní. K vytvoření památníku můžete použít nejen tradiční černý kámen, ale také červený, hnědý, šedý nebo béžový.
Existují i jiné druhy náhrobků.
Například záhon. Kámen hrob zakrývá jen částečně a ve zbývající části je místo pro přírodní nebo umělé květiny. Může to být například plochý nebo klikatý pás země procházející středem prvku.
V závislosti na možnosti se může velikost náhrobku lišit. Na povrchu náhrobku jsou často umístěny vázy s květinami, různé plastiky, lampy a rytiny.

Jak objednat náhrobek?

Náhrobek si u nás můžete zakoupit v kteroukoli roční dobu. Pro objednání náhrobku můžete zavolat, zanechat poptávku na našem webu nebo přijít k nám do firmy. Naši odborníci vám pomohou rozhodnout o formě a materiálu zakázky.
Náhrobky jsou nejen praktickou a estetickou možností úpravy hrobu, ale také krásným doplňkem pamětního souboru.

Fotografie žulových desek

Shromáždili jsme fotoalba žulových desek, které jsou mezi našimi zákazníky nejoblíbenější, abyste se mohli blíže seznámit s modely desek a také vidět různé žulové druhy pro desky na skutečných fotografiích.