Žulové kuchyňské desky a designové pracovní stoly

Vyberte si žulu pro vaši novou kuchyňskou desku

Kuchyňské desky ze žuly

Žulové desky jsou jedním z nejpoužívanějších detailů interiéru v kuchyni, která je nejčastěji vyrobena z přírodního kamene. Každý den stále více a více lidí dává přednost použití žulových desek v soukromých domech a bytech, a existují pro to vážné důvody.

Pracovní deska z přírodního kamene nevyžaduje v každodenním životě velkou pozornost. K péči o takovou pracovní desku nepotřebujete speciální nástroje ani žádné chemické prostředky. Tento přírodní materiál je velmi praktický v každodenním životě: na něm nejsou vidět mastné skvrny anebo stopy po oleji a jiných tekutinách. Kuchyňská žulová deska se vybírá na základě požadované barvy budoucího povrchu. Díky široké nabídce žulových ložisek si můžete vybrat téměř jakoukoli barvu kuchyňské desky.

Cena desky z přírodní žuly

Cena žulových desek do kuchyně je dnes velmi dostupná. Pro přesnou kalkulaci nákladů na takovou pracovní desku kontaktujte prosím naše obchodní oddělení. Pro předběžnou kalkulaci nákladů na žulovou desku do kuchyně doporučujeme začít od ceny 2500 Kč/b.m.. Jedná se o základní cenu materiálu (žuly) bez zohlednění dodatečného zpracování pohledových hran a výřez pod varnou desku nebo dřez. Cena pracovní desky nezahrnuje dopravu a montáž, které jsou doplňujicími službami, které si můžete objednat společně s pracovní deskou. Také cena žulové desky se může měnit na základě druhu žuly a rozměrů budoucí kuchyňské desky. Standardní šířka kuchyňské desky je 600 mm, délka žulové plochy bývá individuální a závisí na velikosti kuchyňského nábytku. Cena zpracování čelních hran desky stolu se pohybuje v rozmezí od 280 Kč/b.m. až 480 Kč /b.m. Cena závisí na druhu žuly a složitosti práce. Cena žulové pracovní desky standardní šířky a délky do 3000 mm je dostupná téměř pro každého. Na základě výše uvedených výpočtů ceny pracovních desek můžete předem vypočítat náklady na žulu a dodatečné zpracování čelních hran.

Takže, cena výroby pracovních  desek na zakázku je kalkulována individuálně a závisí na následujících parametrech:

 1.   Vybraný druh žuly;
 2.   Velikost a tloušťka pracovní desky;
 3.   Typ a výška profilu;
 4.   Počet technologických výřezů pro dřez, varnou desku nebo komunikaci;
 5.   Potíže při instalaci produktu.

Kupte si žulovou desku na miru.

Nákup žulové desky je velmi snadný. Nejprve je třeba určit druh žuly. Na tom závisí barva budoucí pracovní desky. Dále musíte poskytnout přesné rozměry kuchyňské desky s přihlédnutím ke všem vlastnostem kuchyně a také velikosti otvorů pro varnou desku nebo dřez. Pro objednání kuchyňské desky ze žuly stačí zanechat poptávku na webu nebo zavolat. Manažer s vámi zkoordinuje druh žuly a požadované rozměry. Nebo pošlete náčrt budoucí pracovní desky a naši odborníci vypočítají náklady. Poté objednávka bude odeslána do výroby. Dále je potřeba upřesnit rozměry a místo výřezů pro dřez, kohoutek s baterií nebo varnou desku. Dalším důležitým bodem, na který by se nemělo zapomínat, je přítomnost a profil zkosení/fazky pohledových hran. Všechny tyto na první pohled maličkosti tvoří celkový obraz budoucí kuchyňské pracovní desky. Žulovou pracovní desku pořídíte velmi levně, pokud má obdélníkový tvar a maximální délka masivní žulové plochy nepřesahuje 2000 mm.

Společnost MaxGranit s.r.o. vyrábí žulové desky na zakázku. Při přijetí objednávky se náš manažer dohodne na řadě záležitostí. Nejprve se musíte rozhodnout pro žulové ložisko pro výrobu desek na základě přání klienta a maximální možné délky obrobku. Nejčastěji se vyrábí žulová deska do sestavené kuchyně, aby byly zohledněny všechny nerovnosti kuchyňského těla. Také musíte přesně vedět, kde, jakou velikost a v jakem tvarů je nutno vytvořit výřez pro dřez. Žulové desky vyrábíme o tloušťce 20 mm až 50 mm. Vyrábíme také žulové parapety a žulové schůdky.

Výhody žulové kuchyňské desky

 • žula je přírodní a ekologický materiál
 • životnost povrchu je prakticky neomezená
 • odolnost vůči domácím chemikáliím a vlhkosti
 • neabsorbuje nečistoty
 • nebojí se teplotních změn
 • nevybledne pod vlivem slunečního záření

Vzhledem ke všem vlastnostem žulových desek a dostupnosti materiálu zájem o tento žulový produkt každým dnem zvyšuje.

Zpracování pohledových hran.

Tvarované zkosení se používají ke zpracování pohledových hran žulových desek. Níže jsou uvedeny možnosti, které si naši zákazníci nejčastěji objednávají. Pro získání tvarované čelní plochy nainstaluje mistr do stroje speciální frézu, která má zrcadlovou konfiguraci budoucí čelní plochy. Po zpracování frézou mistr vyleští hrany a přenese pracovní desku do oblasti kontroly hotového výrobku. Po kontrole je pracovní deska zabalena a odeslána zákazníkovi.

Dodání a montáž

Žulová pracovní deska při dodávce a montáži vyžaduje mnohem více pozornosti ve srovnání s jinými žulovými výrobky. To je způsobeno přítomností koncentrátorů napětí v desce, které se vytvořily v místě, kde byly vyříznuty další technické otvory (pro dřez, varnou desku, baterii s směšovačem). Za zmínku také stojí, že takový detail jako „žulová pracovní deska“ lze klasifikovat jako takzvaný „dlouhý a tenký výrobek“ (délka přesahuje tloušťku více než 10 krát). To zase nepříznivě ovlivňuje vlastnosti produktu během přepravy a vyžaduje další znalosti a dovednosti jak během přepravy, tak během instalace. Existuje několik způsobů, jak zvýšit tuhost žulové desky a prodloužit její životnost v reálných podmínkách:

Vyztužení pracovní desky

Tato metoda je jednou z nejspolehlivějších, ale je zase dost pracná. Na rubové straně budoucí pracovní desky, před a nad otvorem pro dřez nebo varnou desku, je vytvořena drážka delší než otvor. Master položí výztuž do drážky, po které je celá drážka vyplněna tmelem nebo lepidlem s vysokou úrovní krystalizace. Tato metoda zvyšuje tuhost tenkých žeber a umožňuje přepravu a přenášení pracovní desky.

Vyztužení desky síťovinou

Před zahájením vyřezávání otvorů do desky na rubové straně mistr nalepí jemnou polypropylenovou síť. Po zaschnutí síťovina zvyšuje tuhost desky a umožňuje další zpracování otvorů. Tato metoda je považována za nejjednodušší. Často se používá k přepravě žulových desek od výrobce v kontejneru.

Navzdory použití všech výše uvedených triků musíte pracovní desku přepravovat pouze na speciálním stojanu.

Chcete-li nainstalovat pracovní desku, musíte pozvat odborníky, abyste nezkazili pečlivou práci mnoha lidí. Naši odborníci mají bohaté zkušenosti s montáží žulových desek a zaručují vysokou kvalitu konečného výsledku.