Žulové parapety

Vyberte si žulu pro vaše nové parapety

Žulový okenní parapet se dnes stal běžným jevem. Není tomu tak dávno, co byly kamenné parapety považovány za známku bohatství a luxusu, poněvadž kamenný okenní parapet byl prvkem výzdoby pouze ve šlechtických domech. V dnešní době jsou přírodní žulové parapety samozřejmostí. Cena žulového parapetu je dostupná téměř pro každého. O parapety z přírodního kamene je každým dnem stále větší zájem, a to v první řadě kvůli přijatelné ceně. Za druhé, žulové parapety se instalují stále častěji, protože tento přírodní materiál nevypouští do vzduchu žádné škodlivé látky. Díky širokému sortimentu druhů žuly si můžete pořídit žulové parapety téměř pro interiér každé místnosti. Za zmínku stojí i to, že parapet z přírodního kamene má dlouhou životnost, která výrazně přesahuje 100 let. Také takový okenní parapet má prakticky význam. Například v kuchyni na něj můžete pokládat teplé pokrmy. Kámen se nebojí teplotních změn a neztrácí svůj původní vzhled. Žulový parapet je také odolný vůči chemikáliím v domácnosti, díky čemuž je téměř věčný. Péče o něj nevyžaduje zvláštní pozornost. Stačí otřít vlhkým hadříkem.

Zpracování pohledových hran

Aby okenní parapet získal nepřekonatelný vzhled, jeho pohledových hran jsou dodatečně zpracovány. Nejoblíbenější varianty jsou vidět na fotografii:

Okenní parapety ze žuly, stejně jako parapety z jiných druhů přírodního kamene, se osvědčili jako vzor pevnosti, spolehlivosti a odolnosti. Použití přírodní žuly, labradoritu nebo gabra se hodí k designu každého interiéru a podtrhne elegantní vkus jeho majitele.

Také parapety vyrobené z přírodní žuly jsou velmi praktické v každodenním životě. Na slunečním světle nevyblednou, nevypouštějí do domu škodlivé látky. Pro správnou péči a dlouhou životnost postačí občas otřít prach vlhkým hadříkem a zabránit pádu těžkých předmětů na povrch.

Květináče s rostlinami můžete klidně postavit na žulový parapet, protože pokud se na povrch parapetu dostane voda nebo nečistoty, stačí vše jednoduše odstranit vlhkým hadříkem. Na takovém parapetu je téměř nemožné zanechat znatelné škrábance.

Oblast použití

Žulový parapet má velmi široký a praktický záběr. Lze jej použít pro vnitřní i venkovní instalaci. Žulový parapet můžete nainstalovat do bytu nebo soukromého domu, kanceláře, restaurace nebo kavárny. Pro instalaci kamenného parapetu neexistují žádná omezení. Za zmínku také stojí, že žulové parapety jsou velmi praktické. Díky fyzikálním a mechanickým vlastnostem kamene takový okenní parapet nevybledne pod vlívem slunčních paprsků, nebojí se změn atmosférické teploty nebo srážek, odolává velkému zatížení a tlaku a neztrácí svůj původní vzhled. V kuchyni lze parapetu použít pro kuchyňské náčiní, v ložnici – jako výklenek pro květiny, v obývacím pokoji – jako místo k odpočinku. Na takový okenní parapet můžete bezpečně umístit květináče s rostlinami. Pokud se na povrch parapety dostane voda nebo nečistoty, stačí vše jednoduše odstranit vlhkým hadříkem. Na takovém parapetu je téměř nemožné zanechat znatelné škrábance. Kamenné parapety se používájí i pro venkovní instalace, kde podtrhnou styl a design domova, kanceláře nebo restaurace. Parapety jsou vyráběny z různých druhů kamene v závislosti na přání klienta a požadované barvě. Populární druhy přírodního kamene pro výrobu parapetů jsou následující:

Černý parapet -L17 Katerinovka, labradorit L16 Blue Eyes Kamenobrodsky;

Šedý okenní parapet -GP5 Chovnova, GG6 Grey Extra  Novosjolovsky ;

Červený okenní parapet -GR 14 Rosso Santiago, GR7 Carpazi Tokovske, GR10 Withered  Novodanilovske, GR20 ROSSO KYSHYN ;

Béžový žulový parapet – GP9 Sophiyvsky Skifiya Gold, GP3 Star of Ukraine Didkovici a GG14 Konstantin Imperialis  Malofedorovske;

Okenní parapety ze žuly se používají:

pro soukromé domy a byty;

pro kanceláře;

pro restaurace nebo kavárny.

Cena žulových parapetů na miru.

Žulové parapety lze díky své dostupnosti zakoupit téměř v jakékoli barvě a velikosti. Cena parapetu závisí především na velikosti. Cena za masivní žulový parapet začíná od 3000 Kč/m2 . Také je třeba počítat s žulovým ložiskem, ze kterého bude parapet vyroben a osazen.

Dodávka a montáž žulových parapetů

Provádíme dodávku žulových parapetů po celé ČR jakýmkoli způsobem, který vám vyhovuje. Nabízíme také montážní služby na místě. Pro více informací kontaktujte prosím naše obchodní oddělení