Žulové schody

Vyberte si žulu pro vaše nové schody

Žulové schody pro kamenná schodiště

Žulová schodiště jsou základním atributem bohatství a luxusu, který si od pradávna mohli dovolit jen bohatí lidé. Naopak dnes si žulové schodiště mohou dovolit i lidé s průměrným příjmem.

Žulové schody vždy zdůrazňují styl jakékoliv místnosti. V dnešní době stále častěji můžete vidět schodiště z přírodního kamene. Díky vlastnostem žuly vydrží takové schodiště ve vstupních prostorách řádově déle než schodiště z jakýchkoliv jiných materiálů.

Na základě toho je instalace žulových stupňů ve výsledku vyhodnější. Za zmínku také stojí, že vzhledem k široké nabídce druhů žuly je možné objednat žulové stupně na schody prakticky do jakéhokoliv exteriéru a designu místnosti za nejlepší cenu.

Oblast použití

Schodiště z přírodního kamene se využívají téměř všude. Rozsah využití žulových schůdků je prakticky neomezený. Kamenné vstupní schodiště se doporučuje instalovat v místech s vysokým provozem a také v agresivních provozních podmínkách.

Lze je použít jak pro opláštění venkovních schodů (do ulice), tak pro schodiště uvnitř domu nebo obchodního centra. Schodiště z přírodní žuly lze použít v místech s vysokou vlhkostí, snadno snesou velké zatížení, aniž by ztratily svůj jedinečný vzhled.

Žulové schůdky se často používají na verandách domů, stejně jako pro přístup na terasu.

Typy schodišť

Žulová schodiště existují v mnoha typech a tvarech. Vše záleží na místě, kde jsou schody položeny, a také na tvaru vstupních prostor, které je třeba schodiště umístit. Kamenná schodiště bývají masivní a obložená.

Obložená žulová schodiště

Obložená žulová schodiště jsou žulové desky, které lze použít k obložení betonové litiny nebo kovového rámu uvnitř nebo vně místnosti. Tloušťka takového schodu je od 30 mm. Charakteristickým rysem takových schodů je přítomnost vertikálního stoupacího potrubí, které skrývá prostor mezi schody. Pro vytvoření jedinečného vzhledu kamenných schodů si naši klienti objednávají stoupačky z jiného druhu žuly. Toto řešení umožňuje experimentovat s barvou a celkovou kompozicí schodů.

Typy schodů

V závislosti na místě aplikace a výplni vtokové skupiny mohou být stupně rovné nebo radiální.

Radiální schody

Nejčastěji obložené schůdky s radiálním řezem po celé délce. Pro výrobu takových schodů se používá speciální CNC zařízení, kde se zadávají hodnoty poloměru nebo délky oblouku. Aplikuje se na vnější i vnitřní práce.

Rovné schody

Masivní rovné žulové desky nebo masivní desky pro obklad schodů. Aplikuji se na vnější a vnitřní vstupní prostory. Vyrábí se řezáním žulových desek na ploché rovné kusy. Snadná instalace a rovné linie.

Výhody žulových schod

Stupně z přírodní žuly jsou nepopiratelně vlajkovou lodí v obkladech vstupních prostor či schodišť. Vzhledem k fyzikálním a mechanickým vlastnostem žuly takové schody vydrží desítky let.

Hlavní výhody:

  • Dlouhá životnost
  • Široká škála druhu žuly
  • Absence cizorodých zvuků
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Snadná údržba
  • Nevyblednou a neztrácejí svůj vzhled

Žulové schody připravené

Existuje takový pojem jako hotové schody. Jedná se o žulové desky o šířce 300 mm, které se skládají do hotového výrobku. Takové žulové schůdky lze zakoupit v požadovaném množství v běžných metrech. Na stupně standardní šířky můžete použít i žulové dlaždice, které se následně skládají do hotového schůdku. Desky pro hotové schody jsou pouze rovné. Jak ukazuje praxe, hotové schody vyrobené z žuly nejsou příliš praktické. Zákazníci je chtějí většínou nainstalovat s ohledem na všechny vlastnosti objektu. Obvykle se dává přednost masivním žulovým schodům, které jsou namontovány beze švů. Vyrábíme schody na zakázku, a to s ohledem na všechna přání a vlastnosti.

Zpracování pohledových hran.

Tvarované zkosení se používají ke zpracování pohledových hran žulových desek. Níže jsou uvedeny možnosti, které si naši zákazníci nejčastěji objednávají. Pro získání tvarované čelní plochy nainstaluje mistr do stroje speciální frézu, která má zrcadlovou konfiguraci budoucí čelní plochy. Po zpracování frézou mistr vyleští hrany a přenese pracovní desku do oblasti kontroly hotového výrobku. Po kontrole je pracovní deska zabalena a odeslána zákazníkovi.

Jak objednat žulové schody

Chcete-li zakoupit nebo objednat žulové schody MaxGranit, stačí zavolat nebo zanechat poptávku na našich webových stránkách. Při výběru žuly a výběru schodů poskytne obchodní manažer bezplatnou konzultaci. Velkoobchodní cena za žulové výrobky od výrobce.

Dodávka žulových schodů

Žulové výrobky včetně schůdků zasíláme po celé ČR jakýmkoli způsobem, který vám vyhovuje. Nabízíme také instalační služby s výjezdem našeho týmu do vašeho zařízení. Pro podrobné informace kontaktujte prosím obchodní oddělení.