Výroba na míru z Laminamu

Laminam je nový formát keramických obkladů. Tenké velkoformátové dlaždice: tloušťka 3,5 / 5,0 / 5,6 mm, formát 3000×1000 mm / 1200×3000 mm s dekorativními možnostmi otevírají široké možnosti pro realizaci architektonických řešení a designových projektů.

Továrna Laminam byla poprvé otevřena v roce 2001. Iniciátorem vzniku nové značky byl inovátor keramického průmyslu, italský inženýr Franco Stefani. Získáním patentu na výrobu velkoformátových nátěrů s minimální tloušťkou společnost upevnila svou pozici na moderním trhu. Sídlo společnosti se nachází v Itálii, v provincii Modena, ve městě Fiorano Modenese se dvěma výrobními závody.

Laminam velkých rozměrů lze použít pro vnitřní i venkovní obklady. Jeho charakteristický eklekticismus a variabilita výrazně rozšiřují hranice jeho uplatnění ve výzdobě interiérů. Tento keramický panel se používá pro všechny typy obkladů, včetně podlah a fasád.

Technologie výroby.

Hlína se kombinuje se žulovými drťmi a pigmenty. Výsledná směs je odeslána pod lis (tlak 800 tun na m2) a poté vypálena v hybridních pecích při 1220 stupních. Pevnost širokoformátového materiálu Laminam pochází ze sklolaminátu.

Laminam je vyroben z přírodních složek šetrných k životnímu prostředí, lze jej recyklovat. Povrch je matný, hladký, snadno se čistí a dezinfikuje. Jednou z vlastností Laminamu je jeho sytá barva. Díky použití inovativní technologie pronikají pigmenty do struktury desek. Imitace přírodních struktur (dřevo, kámen atd.) zaručuje krásný povrch.

Vzhled může být nejrozmanitější: imitace kamene, travertin, břidlice, žula, mramor, tapety, textilie, dřevo, kov.

Vlastnosti:

  • Odolné vůči chemikáliím
  • Nebojte se ani těch nejodolnějších barev
  • Odolné vůči přirozenému opotřebení a stárnutí
  • Odolné vůči teplotám a ohni
  • Plně kompatibilní s potravinami